Според денешното издание на „Билд“, искусниот 31. годишен германски интернационалец Тони Крос, по завршувањето на Европскиот шампионат ова лето, ќе стави крај на репрезентативната кариера.

Тој досега има одиграно 101 меч за Германија, постигна 17 голови, а беше дел нормално и од освојувањето на Мундијалот во Бразил во 2014 година.

 

sportmedia.mk