Искусниот 35. годишен голман Том Хитон потпиша договор со тимот на Манчестер Јунајтед. Тоа е клубот каде што мина 13 години под договор но никогаш констатно не забрани, и одеше со години по позајмици.

Бранеше за Карди, Бристол Сити, Астон Вила, а има и пет настапи за Англија. Сега, како ветеран се враќа на Олд Трафорд во улога на трет голман зад Де Хеа и Хендерсон.

 

sportmedia.mk