Веројатно најдобриот НФЛ играч во историјата на овој спорт, актуелниот освојувач на титулата во овој шампионат, 44. годишниот но сеуште активен Том Брејди официјално потврди дека и следната сезона ќе настапува за тимот на Тампа Беј Баканиерс.

Со тоа тој ги реши сите дилеми и неизвесности на американската и светската јавност околу тоа дали планира да се пензионира, или пак ќе одигра уште една сезона.

Следната сезона за него ќе биде 22. во кариерата, а овои шест титули.

 

sportmedia.mk