Денешен Билд објавува дека тимот на Баерн Минхен во следните шест месеци ќе биде без Корентин Толисо. Тој има повреда на тетивата и ќе биде во „аут“ подолго време.

Ова е само уште еден од многуте удари кои Баварците ги доживеаа од стартот на сезоната што поради повреди што поради заразени од Ковид 19.

Толисо има само 14 настапи сезонава поради повреда, а и на нив играше недолечен што се вели, а сега дефинитивно ќе го нема подолг период.

 

sportmedia.mk