Суперлигата беше катастрофална идеја, дури сега се гледа. Иако мина месец дена од сите тие настани, сепак некои клубови и натаму трпат критики, посебно оние во Шпанија, пред се Реал Мадрид и Барселона.

Па така Леванте, тимот на нашиот Енис Барди буквално им фаќаше сеир на гигатните, на Реал, Барселона и Атлетико Мадрид и тоа преку својот официјален Твитер профил по средбата со Барса која заврши 3:3.

Па нормално е дека нас нема да не повикате во Суперлигата“.

Ова од Леванте го пишаа поради фактот дека сезонава овој тим им “откина“ дури 8 бодови на Реал, Барса и Атлетико, најмногу од сите останати клубови во Ла Лига.

Интересно и симпатично.

sportmedia.mk