Второлигашот Тиквеш се засили со двајца фудбалери, и тоа двајца репрезентативци на Македонија до 19 години.

Се работи за Едиз Спахиу кој дојде од екипата на Гостивар и за Филип Костовски кој дојде од екипата на Силекс. Се работи за двајца офанзивци кои ќе треба да го освежат нападот на второлигашот во трката по пласман во првата лига.

Од Тиквеш соопштија дека до почетокот на пролетниот дел очекуваат уште неколку нови имиња.

sportmedia.mk