Повратникот во најсилната македонска фудбалска лига ГФК Тиквеш ја продолжи соработката со двајца фудбалери, а тоа се Едиз Спахиу и Стефан Наумчески. 20-годишниот Спахиу, кој е офанзивен играч за врска одигра одлична полусезона, а претходно играше за Гостивар, Шкендија и Вардар Форино.

Наумчески е дефанзивец, исто така има 20 години, а во кариерата има играно за Победа, Металург и Вардар.

sportmedia.mk