Утре вечер се игра големото финале во ЛШ меѓу Манчестер Сити и Челзи. Се игра во Порто, на стадионот “Драгао“, а дел од фановите на двете англиски екипи се веќе во португалскиот град, па така синоќа си ги испробуваа мускулите. Имено имаше класична тепачка во центарот на градот, а запрепастените жители на Порто тоа немоќно го гледаа.

УЕФА дозволи на ова финале да има 16.500 гледачи, а двете екипи за своите фанови добија по 6.000 влезници.

Значи утре треба да има најмалку 12.000 англиски фанови по улиците на Порто, ова синоќа веројатно беше само увертира.


sportmedia.mk