За време на прес-конференцијата пред дуелот меѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед во рамките на 31. коло во Премиер-лигата, Жозе Мурињо дозна за смртта на британскиот принц, Филип.

Португалскиот стручњак изгледаше доста потресен и изрази сочувство до кралското семејство.

„Сакам да изразам сочувство до кралското семејство. Да бидам искрен, имаме големо пошитување кон кралското семејство“, рече Мурињо, па додаде:

„Тажен сум поради заминувањето на Филип. Жал ми е, но животот оди понатаму“.

Поради смртта на британскиот принцип сите мечеви во Англија ќе почнат со минута молчење, а играчите ќе носат црни ленти.


sportmedia.mk