Младиот и талентиран офанзивец на Академија Пандев својата кариера ќе ја продолжи во второлигашот од Словачка, Подбрезова.

Македонскиот младински репрезентативец ќе го има своето прво интернационално искуство, со оглед на фактот што има само 18. години и очигледно се реши на ваков потег за да го подигне нивото едно скалило погоре.

Тој досега беше дел од тимот од Струмица, а одигра и позајмица во Борец Велес.

 

 

sportmedia.mk