Некогашниот светски боксерски првак Мајк Тајсон на крајот на мај повторно ќе влезе во рингот.

Тој кам-бекот по 15 години го имаше на крајот на ноември минатата година против Рој Џонс кој заврши без победник.
Легендарниот 54-годишен боксер изјави дека повторно излегува на рингот на крајот на мај, но не го откри името на противникот.

„На крајот на мај повторно ќе се борам, на 29 или 31. не знам точно кога ќе биде и тоа на истиот ринг каде што ти се бореше“, изјави Тајсон во разговор со мексиканскиот првак Канела Алварез.
Тоа значи дека борбата ќе биде на „Хард рок“ стадионот во Мајами.
Е сега името на противникот не се открива. Дали ќе биде реванш против Џонс, или против Евандер Холифилд кој исто така посака борба со „Железниот Мајк“ или тоа ќе биде некој трет ќе дознаеме наскоро.

 

sportmedia.mk