Викендов стартува третиот круг во тековната сезона во ПМФЛ. И овојпат ќе има интересни дуели, интересно е пред се во битката за опстанок, а на “програмата“ е и старото скопско дерби меѓу Шкупи и Вардар. Овој меч ќе го суди Игор Стојчевски од Скопје.

Александар Ставрев е делегиран за главен судија на мечот меѓу Струга ТЛ и Ренова, а Јован Качевски ќе им суди на Работнички и Академија Пандев.

ДВОЈКИ И СУДИИ – 14.03.2021 (15 ч.)

ШКУПИ – ВАРДАР (И. Стојчевски – Скопје)

ШКЕНДИЈА – ПЕЛИСТЕР (А. Грујоски – Кичево)

МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (К. Ѓорѓиев -Штип)

СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (А. Ставрев – Скопје)

БОРЕЦ – БЕЛАСИЦА (Н. Тефику – Куманово)

САБОТА – 13.03.2021 (15 ч)

РАБОТНИЧКИ – А.ПАНДЕВ (Ј. Качевски – Струга)

sportmedia.mk