Во среда со почеток од 14 часот закажани се сите шест натпревари од 21.коло или трето пролетно. Александар Ставрев од Скопје ќе и свирио повторно на Шкендија, но сега во Скопје каде во дербито на Арената тетовци му гостуваат на силниот Рабтнички.

Игор Стојчевски пак ќе суди на втората скопско – тетовска пресметка меѓу Ренова и Вардар.

Во продолжение видете ги двојките од 21.коло и судиите.

ДВОЈКИ И СУДИИ – СРЕДА (03.03.2021) 14 Ч

РАБОТНИЧКИ – ШКЕНДИЈА (А. Ставрев – Скопје)

СИЛЕКС – ШКУПИ (К. Ѓорѓиев – Штип)

А. ПАНДЕВ – МАКЕДОНИЈА ЃП (Ј. Качевски – Струга)

БОРЕЦ – БЕЛАСИЦА (К. Влахо – Скопје)

СТРУГА ТЛ – ПЕЛИСТЕР (И. Иванов – Велес)

РЕНОВА – ВАРДАР (И. Стојчевски – Скопје)

 

sportmedia.mk