Екипата на Струга Трим Лум го доведе младиот македонски голман Методија Велковски кој претходно играше за второлигашот Осогово. Велковски стигна и до младинската репрезентација на Македонија, а сега се пресели во амбициозниот струшки прволигаш. Инаку Велковски играл и за младите селекции на Вардар.

sportmedia.mk