Работнички има водство над Шкупи, како што се вели навивачки „од соблекувалната“. Уште во 30. секунда Кристијан Стојкоски погоди во мрежата на Наумовски.

Лоша реакција на одбраната на чаирчани, топката вратена до Наумовски кој што не ја исконтролира, а потоа Стојкоски имаше пред себе празна мрежа за водство на „романтичарите“ уште на стартот од мечот.

Во 9. минута Работнички поведе и со 2:0.

 

sportmedia.mk