Како што најави Спортмедиа во текот на вчерашниот ден, Стефан Костов е нов член на тимот на Тиквеш.

Екс Македонскиот младински репрезентативец е нов дефанзивец на тимот кој има сериозни амбиции на пролет да се пласира на едно од местата кои водат во првата лига, каде што реално на Тиквеш и му е местото.

 

sportmedia.mk