Интернационалецот од Ботошани, Стефан Ашковски е дополително повикан за тренинг кампот на А репрезентацијата на Македонија кој ќе се одржи од денеска до 17. фебруари.

Ашковски изминатиов период константно кружи околу списокот на селекторот Ангеловски но никако не можеше да настапи затоа што имаше огромни проблеми со ковид правилата и неговото пристигнување во Скопје.

Сега се е во ред, барем што се однесува до тој сегмент и Ашковски дефинитивно ќе биде дел од овој тренинг камп.

Мечот против Работнички е закажан за 17. февруари во 14:00 часот.

 

sportmedia.mk