Пред стартот на ЕП

Србите во шок: Се повреди Милош Теодосиќ

Кошаркарската репрезентација на Србија не може да крене глава од проблеми пред стартот на Евробаскетот, пред се поради повреди кои ја зафатија репрезентацијата. По пензијата на Марковиќ, откажувањето на Јокиќ, повредите на Бјелица, Радуљица и Симоновиќ, на повреда се жалат Немања Недовиќ, но и Милош Теодосиќ.

Најдобриот кошаркар на Србија се жали на болки во листот, а во Белград за да го прегледа пристигнал дури и лекарот на ЛА Клиперс. Србите чекаат извештај за сериозноста на повредата, а можно е Теодосиќ да добие сугестија да го пропушти Евробаскетот, слично како што Марјановиќ пред некоја година доби од Сан Антонио.

Србија на ЕП е во групата Д заедно со Турција, Русија, Летонија, Белгија и Велика Британија.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари