logo
logo
logo

Србија го привлече „Швајцарецот“ Стевановиќ

Vecer | 03.10.2023

Србија го привлече „Швајцарецот“ Стевановиќ

Досегашниот репрезентативец на Швајцарија во младинските категории, Михајло Стевановиќ ќе ги промени националните бои и ќе настапува за репрезентацијата на Србија.

Овој млад офанзивец ги мина сите младински категории на Швајцарија, земјата во која што е роден, но Србија го натера да ја промени репрезентацијата и да заигра за репрезентацијата на неговите родители.

Тој има инаку потекло од Сремска Митровица, а во моментов е играч на тимот на Сент Гален.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk