Фудбалерите на Специја вечерва играат против Јувентус во меч од 25. коло во Серија А. Во центарот на вниманието се најде тренерот на гостинскиот тим, Виченцо Италијано, кој составот за дуелот во Торино го објави на интересен начин.


sportmedia.mk