Познати се состави за „Ел Класико“. Кај Реал и дефинитивно го нема Серхио Рамос, но шансите да настапи и така беа мали, а во нападот изненадување е Валверде, иако се чини тој ќе биде повеќе во средниот ред.

Барселона, пак, почнува без Пике, а во нападот со Меси и Дембеле, а ќе им помага и Педри. Можеби одбраната на Барселона со Мингуеза, Араухо и Ленгле ќе биде најсилниот адут за Реал Мадрид.

Дуелот може на крајот да биде одлучувачки за титулата во Шпанија.

 

sportmedia.mk