По повод промоцијата за нов прволигаш, екипата на ФК Скопје денеска излезе со соопштение со кое сакаше да ја информира јавноста за се она што се случуваше на Автокоманда изминатиов период. Управата на клубот е презадоволна од начинот на кој што во м0оментов нештата функционираат и се надева дека така ќе биде и следната сезона кога ФК Скопје ќе биде дел прволигашката конкуренција.

sportmedia.mk