Тотенхем води против Манчестер Сити со 1:0 на „Вајт Харт Лејн“ во 1. коло од Премиер лигата. Се играше 55. минута кога „Спарс“ поведоа контра напад, а топката дојде до Хјон Сон Мин кој беше на десната страна. Јужнокореецот иако имаше играч пред себе, успеа да шутне од 16-тина метри и да го совлада Едерсон.
Тотенхем води против шампионот…

sportmedia.mk