Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер секако дека е презадоволен од триумфот над Реал Сосиедад во елиминационата фаза од Лигата на Европа на гостински терен од 0:4.

Овој двомеч секако дека е веќе решен, нема сигурно тимот од Олд Трафорд на реваншот да дозволи било каква сензација.

„Одигравме многу добро. Задоволен сум. Ја заслуживме победата. Добро се браневме, а противникот ни остави многу простор во позадина, што ние и тоа како знаевме да го искористиме. Сеуште учиме и се развиваме како тим, а во последно време тоа го правиме многу добро, затоа и победуваме“ – вели Солјскер.

 

sportmedia.mk