Познат е стартниот состав на нашата репрезентација со која вечерва ќе и се спротиставиме на Словенија. Селекторот Ангеловски одново ќе форсира формација 3-5-2, а во тимот кој ќе го започне овој прв тест во пресрет на ЕВРО 2020, ќе бидат голманот Димитриевски, потоа во одбраната Ристовски, Муслиу и Велковски. Во средниот ред тука се Николов, Костадинов, Адеми и Алиоски. Пред нив ќе биде Пандев. И во нападот се Елмас и Трајковски.

Мечот започнува во 18 часот на Националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје.

sportmedia.mk