Последно коло во Серија А. Илјадници навивачи на Интер излегоа на улиците во Милано да го прослават скудетото кое го освојуваат „нероаѕурите“ по 10 години. Околу 4500 навивачи се пред „Џузепе Меаца“, а само 1000 „среќници“ успеаа да обезбедат место на трибините каде во живо ќе го проследат врачувањето на Скудетото.


sportmedia.mk