Како што неофицијално дознаваме, денеска во Велес на мечот од Првата лига – жени, меѓу Борец и Љуботен се случил тежок инцидент. Имено како што велат од таборот на гостинската екипа, тие биле физички нападнати од страна на домашните, биле нападните неколку девојчиња фудбалерки на Љубтотен и тоа после натпреварот, а во моментов првиот човек на клубот Драгољуб Јовановски, се наоѓа во полициска станица каде дава исказ за она што се случило.

Инаку според записникот направен после натпреварот, токму Јовановски кој бил и претставник на клубот, заработил исклучување во 55. минута.

Кога сме кај натпреваротм да кажеме дека истиот завршил со резултат од 2:0 за домашниот тим на ЖФК Борец.

 

sportmedia.mk