logo
logo
logo

Скандал: “Перез подмитуваше судии уште пред Барса тоа да го прави, но тој е недопирлив“….Реал возврати со тужба!

Vecer | 03.10.2023

Скандал: “Перез подмитуваше судии уште пред Барса тоа да го прави, но тој е недопирлив“….Реал возврати со тужба!

Се чини дека фудбалот во Шпанија, поточно во Ла Лига го допре дното. Секој секого обвинува дека купувал судии, дека правел нешто што е надвор од законите. По се она што правела Барселона, сега враќаат оние кои се блиски до тој клуб.

Па така Сандро Росел, екс претседателот на Барса го обвини јавно Флорентино Перез дека тој редовно подмитувал судии.

Сепак јавноста се дигна на нозе по зборовите на Хозе Мануел Вилјарехо, кој е обвинет во 2017 година дека е дел од мрежата на корумпирани политичари, полицајци и слично.

Инаку тој е некогашен полициски комесар:

„Флорентино Перез подмитуваше судии уште пред тоа да го прави Барселона.Но тој е недопирлив. Кој ќе се обиде да тргне против него тој веќе извршил самоубиство. Неможно е да се процесуира се она што прави Перез“ истакна Вилјарехо.

На овие негови зборови Реал Мадрид возврати со тужба до Вилјарехо.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk