Кун Агуеро летово по цела деценија мината во тимот на Манчестер Сити ќе си замине од овој клуб. Аргентинецот е вистинска жива легенда на клубот, клубот со него освои грст трофеји, а сега е време за разделба.

Сепак, клубот, навивачите, и воопшто целиот град, секако оној кој што навива за Сити, знаат како и на кој начин да се збогуваат со Агуеро па нацртаа прекрасен мурал на кој ликот на Кун е „засилен“ со пораката, „ова секогаш ќе биде твој град“.

 

sportmedia.mk