Сити продолжува да „гази“ во Премиер лигата, на +5 од Ливерпул (видео)

epa07208783 Manchester City's Leroy Sane scores the 1-0 during the Premier League soccer match between Watford FC and Manchester City at Vicarage Road Stadium, 04 December 2018. EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Англискиот шампион Манчестер сити стигна до својата 13 победа во 15-тото коло од Премиер лигата, откако на гостувањето кај Ватфорд имаше рутинска 2:1 победа благодарение на головите на Лирој Сане и Ријад Марез, пред домаќините да постигнат гол во финишот на натпреварот.

Со оваа победа, „граѓаните“ избегаа на пет поени пред Ливерпул на табелата, иако „црвените“ имаат меч помалку.

Брајтон го доби „жестокото“ дерби со Кристал Палас со 3:1, Вест хем се „истури“ на Кардиф со 3:1, додека Бурнемаут со 2:1 го доби дербито на „средината“ со Хадерсфилд.

ПРЕМИЕР ЛИГА, 15.КОЛО

Бурнемаут – Хадерсфилд 2:1

Брајтон – Кристал палас 3:1

Вест хем – Кардиф 3:0

Ватфорд – Манчестер сити 1:2

Фото: ЕПА
извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари