Сите очи вперени кон нив: Победничкиот танц на Ѓоковиќ и Кербер (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по четврти пат во кариерата го освои трофејот од најценетиот тениски турнир на светот,Грен слемот во Вимблдон.Спектакуларниот триумф популарниот тенисер започна да го прославува уште на вимблдонската журка во Лондон на која Ноле се појави во друштво на сопругата Јелена, тренерот и неколку соработници.Брачната двојка беше меѓу највеселите на забавата.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари