ТРАБЗОНСПОР СОЗДАВА МОЌЕН ТИМ

Сисоко како мега засилување

Одличниот играч за врска сигурно ќе ја промени клупската средина, но раководните лица на турскиот клуб ќе мораат да испратат официјална понуда која нема да биде помала од 30 мил. евра

Амбициозните сопственици на турскиот прволигаш Трабзонспор, ќе се обидат до крајот на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Муса Сисоко.

Одличниот играч за врска сигурно ќе ја промени клупската средина, но раководните лица на турскиот клуб ќе мораат да испратат официјална понуда која нема да биде помала од 30 мил. евра.

Сепак, поголемиот дел од англиските медиуми се убедени дека францускиот интернационалец сака и во новата сезона да настапува во англиската Премиер лига.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари