Салваторе Сиригу ги помина лекарските прегледи пред трансферот во Наполи, објавија италијанските медиуми.

Италијанскиот интернационалец се пресели во составот на „наполитанците“ како слободен играч по завршувањето на договорот со Џенова.

35-годишниот играч ќе заработува околу 700.000 евра по сезона плус дополнителни бонуси. Се очекува Сиригу да биде втор голман во новата сезона, бидејќи Наполи бара да го ангажира Кепа од Челзи или Кејлор Навас од Пари Сен Жермен.

sportmedia.mk