logo
logo
logo

Сиригу ги мина лекарските прегледи во Наполи

Vecer | 09.08.2022

Сиригу ги мина лекарските прегледи во Наполи

Салваторе Сиригу ги помина лекарските прегледи пред трансферот во Наполи, објавија италијанските медиуми.

Италијанскиот интернационалец се пресели во составот на „наполитанците“ како слободен играч по завршувањето на договорот со Џенова.

35-годишниот играч ќе заработува околу 700.000 евра по сезона плус дополнителни бонуси. Се очекува Сиригу да биде втор голман во новата сезона, бидејќи Наполи бара да го ангажира Кепа од Челзи или Кејлор Навас од Пари Сен Жермен.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk