Синоќа навивачката група Лозари го славеше 30-тиот роденден. И го прослави онака како што само таа знае, со фантастичен огномет. Буквално Лозари го “запалија“ својот град. Имаше и што да се види, прекрасна, речиси надреална глетка. Нешто што не е видено, или ретко видено кај нас.

Се славеше роденденот, но и одново се славеше пласманот на Тиквеш во Првата лига.

Нема веќе дилеми, Кавадарци одново е прволигашки град по цели 17 години, а од Лозари очекуваме уште вакви глетки и огномети.

sportmedia.mk