Силекс попладнево одлично му се спротистави на Работнички. Имаше доста шанси, имаше три зицери, во финишот преку Галевски успеа да дојде до заслужен бод.

Тренерот на крартовци Горан Симов веднаш по мечот даде свој коментар.

Она што го најавив така и беше. Добар натпревар со многу ритамм, со многу трчањем, битка на два квалитетни тима. Мислам дека според се она што беше прикажано тие 1:1 се реален исход на овој меч. За тоа дали имаше пенал не можам сега да тврдам. Прво треба да ја видам снимката, иако моите соработници велат дека имало, но ајде да почекаме да ја видам прво“ изјави Симов за СПОРТМЕДИА.

sportmedia.mk