Жоао Феликс лошо ја почна сезоната, а потоа „експлодираше“. Беше незаменлив, но очигледно дека Португалецот влезе во криза, со оглед дека нема постигнато гол веќе еден месец.

Токму од тука, поради „невидливоста“ на дуелот и со Челзи, Диего Симеоне ќе го остави на клупата за резерви на дуелот со Виљареал. Барем такви се прогнозите, иако некои шпекулации велат дека нема ниту да патува на ова гостување.

Феликс дојде од Бенфика за 100 милиони евра, како замена за Гризман, но засега не ги оправдува дадените пари.

sportmedia.mk