Нема голови во регуларните 90 минути на мечот помеѓу Силекс и Академија Пандев од финалето на Купот на Македонија. Слаб натпревар, без многу шанси, многу надмудрувања и без она што сите го сакаме – голови. Натпреварот заврши со најнепопуларниот резултат и отиде во продолженијата. Ќе видиме што таму ќе се случува.

 

sportmedia.mk