Познато е дека еден од нашите најголеми таленти во јуни ќе се пресели од Работнички во Монца. Договорот е потпишан, се чека само да дојде крајот на сезоната, да дојде јуни и Лука да го облече дресот каде што газда е Силвио Берлускони. Лука во Монца го чека и фамозниот Марио Балотели, кој одново беше во елемент. Направи “урнебес“ во тимот, и тоа откако неговиот соиграч Давиде Диао, кој откри кој му омилен играч, и толку беше. Имено станувало збор за играчот на Болоња, Муса Бароу. На сцена стапи Супер Марио, кој прво автомобилот, а потоа и ормарчето со опремата, и самата опрема, му ја излепи со сликички на фудбалерот на Болоња.

Се разбира следуваше фалбата на Марио на социјалните мрежи дека тоа е негов гест.

Што ли го чека Лука во Монца?

Можеме само да претпоставиме…

sportmedia.mk