Шпанија ја оддува прочитаната и немоќна Македонија

фото: Гол.мк

Прв пораз во четвртиот натпревар за македонската репрезентација на Европското првенство во Хрватска. Продолжи негативниот тренд во мечевите со Шпанија, откако „фуријата"вбеше подобра во дуелот во Вараждин со 20-31 (6-15).

Толку

Поврзани

Најнови вести

Коментари