По шокантниот старт и поразот од Саудиска Арабија, Аргентина забележа две рутински победи против Мексико и Полска и со тоа обезбеди пласман во осминафиналето на Светското првенство во Катар како првопласирана во групата.

Навивачите на Аргентина, кои важат за невидени фудбалски фанатици, ги прославија одличните игри на Меси и друштвото ширум земјата.

Една жестока навивачка сепак отиде чекор понатаму. По победата над Мексико во второто коло од групната фаза, таа ја слече маичката во преполн паб и гордо ги покажа бујните гради на задоволство на сите присутни.

 

 

Видеото од оваа луда прослава стана вистински хит на социјалните мрежи. Многумина се прашуваат што ли е подготвена да направи доколку „гаучосите“ ја освојат светската титула.