Нант приреди вистинска сензација во 29. Коло на Лига 1, откако славеше на „Паркот на принцовите“ со 2:1 над шампионот ПСЖ.

Парижаните поведоа со голот на Дракслер во 42-та минута и потоа во продолжението дозволија голем пресврт.

Коло погоди за 1:1 во 59-та минута, а Симон ги шокираше парижани во 71. минута и погоди за 1:2.

ПСЖ по овој пораз заостанува три бода зад лидерот Лил и има ист број на бодови како третопласираниот Лион.

 

sportmedia.mk