Каква сезона, каква година за Силекс. Лани летоска кратовци играа во квалификациите во Лигата на Шампионите. Во оваа сезона, во првите пет кола беа меѓу водечките, се споменуваше и битката за титулата. Во октомври – ноември почна неверојатниот пад, кој доведе до испаѓање од елитата. Бадијала Купот, бадијала играњето во Конференциската лига кога Силекс во наредната сезона ќе му прави друштво на Вардар во Втората лига – запад.

Ова е шок за сите во Силекс, посебно за тренерот Горан Симов, кој за СПОРТМЕДИА, имаше да изјави само едно…

Честитки за фудбалерите на Тиквеш, нема што премногу да коментирам“.

sportmedia.mk