Шок: Новиот шпанскиот селектор добил отказ

Селекторот на Шпанија Хулен Лепотеги добил отказ на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија.

Селекторот на шпанскта репрезентација , Хулен Лепегети, само што беше назначен за нов селектор на Шпанија, по заминувањето на Зенедин Зидан, ненадејно доби отказ на ден пред започнувањето на СП во Русија.

Информации за причините поради кои Лепогети добил отказ се уште нема, а нема ни шпекулации кои секогаш се во пресрет на официјалните.

Поврзани

Најнови вести

Коментари