Навистина не му оди оваа пролет на Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот во последните 15 години, ако не и најдобар. Португалецот сеуште држи неколку рекорди, но еден му е урнат, и тоа од страна на стоперот на Милан, Фикајо Томори. Имено сега фудбалерот на Челзи, кој игра како позајмен во Милан, е новиот рекордер во Серија А. Тој при голот со глава што го постигна против Јуве, значи токму против Роналдо, успеал со врвот на својата глава да скокне 263 см, седум повеќе од Роналдо кој на мечот со Сампдорија од минатата сезона, го постави рекордот.

По дуелот со Милан, по кој Роналдо претрпе големи критики, па и од соиграчите, се чини дека и дефинитивно е јасно дека Португалецот ова лето ќе се оди од Торино.

sportmedia.mk