Објавен е официјалниот стартен состав со кој Шкупи во 20 часот на Арената во Скопје, ќе му се спротистави на португалскиот состав Санта Клара. И тоа во меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига.

Тренерот Гоце Седлоски се реши за формација 4-3-3. На голот е Наумовски, во дефанзивата се Китановски, Руатубаје, Фаустин, Зука, во средниот ред се Али, Чешмеџиев и Алварез, а во нападот “тројката“ Маркоски, Ѓорѓиевски и Цветаноски.

 

sportmedia.mk