Под водство на трнерот Гоце Седлоски, тимот на Шкупи денеска и официјално стартуваше со овогодинешните летни подготовки кој најпрво ќе имаат за цел клубот достојно да се претстави во Европа, а потоа и атак на шампионската титула во домашниот шампионат.

Таква е целта, и амбицијата на тимот од Чаир, кој допрва треба да се комплетира и да ги доведе главните засилувања за следната сезона.

На првиот тренинг се појавија новајлиите, Томе Китановски, Блертон Шеји….

sportmedia.mk