Фудбалерите на Шкупи, како и целокупниот стручен штаб, денеска се вакцинираа против Ковид-10 во пресрет на новата сезона. Чаирачни во целост ги почитуваат препораките на здравствените власти во земјата, како и препораките на ФФМ сите екипи, односно играчи да мора да бидат вакцинирани ако сакаат да настап во фудбалскиот шампионат.

 

sportmedia.mk