Тврд, и без многу шанси натпревар одиграа Шкупи и Академија Пандев денеска. Со неколку (полу)шанси на двете страни, на крајот двата тима однесоа по бод. За Академија Пандев поважен во битката за опстанок, а чаирчани, пак, сега заостануваат уште повеќе во битката со Шкендија за првото место.

Многу борба на средината на теренот, неколку остри стартови од двете страни, но главно во фер атмосфера мина денешната пресметка на стадионот на ФФМ.

 

sportmedia.mk