Шкендија во финишот успеа да го совлада тимот на Лачи со 2:1, во контролен натпревар одигран во Струга.

Шампионот со голови во 75. и во 80. минута успеа да дојде до победата. Головите беа дело на Бесарт Ибраими и Дашмир Елези.

По првиот дел албанскиот тим имаше предност.

 

sportmedia.mk